Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İOS 8’de Önerilen Uygulamaları Engelleme

Ana Sayfa » Makalelerimiz » İOS 8’de Önerilen Uygulamaları Engelleme
İOS 8’de Önerilen Uygulamaları Engelleme

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından iPhone 6 ile birlikte sunulan İOS 8 pek çok yeniliğin yanında teknik sorun ve istenmeyen özelliklerle birlikte kullanıcılara sunuldu. Özellikle bu yeniliklerin bazıları kullanıcıları çileden çıkaracak cinsten gibi görünüyor.

Bu yazımızda İOS 8’de önerilen uygulamaları engelleme, İOS 8 önerilen uygulamaları kapatma, İOS 8 ayarları gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

İOS 8 ile kullanıcılara sunulan yeni özelliklerden bir diğer “ önerilen uygulamalar “ gibi görünüyor. Bu özellik ile cihazınız, mevcut konumunuzu kullanarak size yakında bulunan bir mekanın ya da işletmenin var ise App Store’da yer alan uygulamasını öneriyor.

İOS 8’de Önerilen Uygulamaları Engelleme

Kullanıcıların büyük bir kısmı tarafından garip karşılanan bu yenilik, yine büyük bir kitle tarafından pek de kullanılmayacak gibi görünüyor. Ancak Apple, bu yeniliğe karşın kapatma seçeneğini eklemeyi de unutmamış. Bu özelliği kapatmak için Ayarlar > iTunes > App Store menüsüne girin. Burada menünün en alt kısmında yer alan Önerilen Uygulamalar başlığına ulaşacaksınız.

Bu başlık altında uygulama – app store şeklinde iki ayrı seçenek sizi karşılayacak. Uygulamalarım sekmesi, indirdiğiniz uygulamalara ya da mekanlara yaklaştığınız sırasında ana ekrana düşerken app store seçeneği ise yukarı da söz ettiğimiz durumu simgeliyor. Burada yer alan iki sekmeden sizi rahatsız eden ya da kullanmak istediğiniz bir seçeneği açıp – kapatarak, önerileri engelleyebilir ya da aktif hale getirebilirsiniz.

İOS 8’de Önerilen Uygulamaları Engelleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

10 Dakikada Şarz Olabilen Toshiba Laptop Tekerleğin Teknolojiye Faydaları ve Kullanım Alanları Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır? İlk Uçakların Kanatları Neden Çift Katlıydı? Blaise Pascal Ve İcadı Google’dan Kansere Karşı Akıllı Hap

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır