Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google’dan bir yenilik daha

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Google’dan bir yenilik daha
Google’dan bir yenilik daha


İnternetin babası yani google geçtiğimiz günlerde yaptığı bir çalışma ile, kullanıcıların arama sonuçlarını istedikleri gibi düzenleyebilmesini sağlayan bir sistem geliştirdi.

SearchWiki adı verilen bu sistemde, kullanıcılar beğendiği, istediği arama sonuçlarının daha yukarıda veya aşağıda görünmesini sağlayabilecek.

Guardian gazetesinde yer alan haberde, her kullanıcının kendine göre sonuçlar bulabilmesini hedeflediklerini söyleyen Google ürün yöneticisi Juergen Galler, yeni sistemin bu konuda şimdiye kadar yaptıkları her yenilikten daha önemli olduğunu belirtti.

Arama motorundaki bu değişiklik çıkan sonucun yanındaki küçük bir ikona tıklayarak yapılabilecek. Ayrıca arama sonuçlarının yanına başkaları tarafından görülebilecek ufak notlar iliştirmek de artık mümkün.

Kullanıcıların, arama sonuçlarında kendilerine daha yararlı bilgilere ulaşabilmesinin yanısıra, diğer kullanıcıların da diledikleri takdirde beğenilen siteleri görmesi sağlanabiliyor. Yapılan tüm aramaların %40 ‘nın önceden defalarca yapılmış aramalar olduğu Google’da, bu sistemin önemli bir avantaj sağlayacağı düşünülüyor.

Google’dan bir yenilik daha - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Mükemmel İcat: Fındık Toplama Makınası MAC Bilgisayarlarda Siri Dönemi Sigarayı Bırakmanız İçin Sadece 1 Neden? Teknolojik Gelişim Hızı Güç Kaynağı ( Power Supply ) Seçimi ve Kriterler İnsan Vücudunda Bulunan Tampon Çözeltiler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır