Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Eski Sürücülerden Kurtulma Yolları

Ana Sayfa » Bilgisayar » Eski Sürücülerden Kurtulma Yolları
Eski Sürücülerden Kurtulma Yolları

Bilgisayarınızda yeni kurmak istediğiniz pek çok program için zaman, zaman yükleme hatası ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle daha önce kurulu olan sürücüler nedeniyle yeni sürücülerin kurulması engellenebiliyor.

Bu yazımızda eski sürücüleri temizleme, eski sürücüleri kaldırma, bilgisayarda sürücü temizliği gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

sürücü temizleme

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni kuracağınız bir yazıcı, telefon ya da tarayıcının sürücüleri kimi zaman sorun yaşatabiliyor. Üretici firmalar kullanıcılara yaşadıkları bu sorun karşısında eski sürücüleri kaldırmayı önerse de bunu nasıl yapacakları hakkında bir bilgi vermiyor.

Bilgisayarınızda bulunan eski sürücüleri kaldırmak ya da daha önce kullandığınız araçları gizlemek için uygulayabileceğiniz basit bir yöntem bulunmakta.

Eski Sürücüleri Kaldırma / Gizleme

XP kullanıcıları için bilgisayarda sürücüleri kaldırmak oldukça kolay. Bunun için öncelikle Windows ve Pause tuşlarına basın. Açılan menüde sistem özelliklerine girin ve gelişmiş kısmından Ortam değişkenlerine tıklayın. Daha sonra sistem değişkenleri kısmında yer alan Yeni sekmesine tıklayın ve değişken adı kısmına “devmgr_show_nonpresent_Device” ismini yazın. Hemen altında yer alan değişken değeri kısmına ise 1 yazın ve değişiklikleri kaydedip pencereyi kapatın.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra aygıt yöneticisinde yer alan görünüm kısmına tıklayarak gizlenmiş cihaz ve sürücüleri kaldırabilirsiniz.

Windows 7 ve 8 kullanıcıları ise aynı işlemleri yalnızca farklı yollardan uygulayabilirler. Bunun için farklı olarak denetim masası > sistem > gelişmiş sistem ayarları yolunu izlemek yeterli olacaktır.

Eski Sürücülerden Kurtulma Yolları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft Windows 7’ye Olan Desteğini Sonlandırıyor ArmA  Strateji Oyunu ile Askeri  Taktik Geliştirme Türkiyedeki Uçak Fabrikası TAI Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli 2014 Yılı Henüz Satışa Sunulmamış Tabletler – İnceleme Körler Rüya Görebilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır