Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır – Öneri

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır – Öneri
Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır – Öneri

Her geçen gün kullanımı artan tablet ve telefonlar kullanım şekline ya da dış etkilere bağlı olarak darbe alabiliyor ya da çizilebiliyor. Hem görünüm hem de kullanım açısından kötü bir etkiye neden olan bu çizikler çeşitli yöntemler kullanılarak onarılabilmekte.

çizilen tablet ekranını onarma

Bu yazımızda çizilen tablet ekranı onarma, çizilen telefon ekranı onarma, çizilen ekranlar nasıl onarılır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır?

Zaman, zaman kullanıma ve dış etkilere bağlı olarak cihazlarınızın çizildiğini görebilirsiniz. Bu elinizle olabileceği gibi cebinizde ya da çantanızda bulunan herhangi bir araç yüzündende olabilir. Bugün telefon ve tabletlerde kullanılan Gorilla Glass ve Safir gibi teknolojilere rağmen ekranları bu teknolojiye uygun olmayan pek çok cihaz bulunmakta.

Çizilen ekranların onarılmasında sık kullanılan yöntemlerden birisi karbonat ve pudradır. Her ne kadar toz gibi görünse de ekranın çizilmesine neden olmayan bu iki ürün ekran çiziklerinin onarılmasında en çok kullanılan yöntem arasında yer alır. Bu iki ürünün kullanımında ise benzer yöntemler uygulanmaktadır.

Karbonat örneğini ele aldığımızda bir kap içerisinde iki kaşık kadar karbonatı dökün. Daha sonra üzerine bir yemek kaşığı kadar su döktükten sonra iyice karıştırın. Karışım krem kıvamına ulaştıktan sonra ekranda çizik olan yere bir pamuk yardımıyla yavaşça sürün ve 10 dakika kadar bekledikten sonra peçete yardımıyla bastırmadan temizleyin. Bu yöntem ile ekran çiziklerinin kısa sürede ortadan kalktığını görebilirsiniz.

Çizilen Ekranlar Nasıl Onarılır – Öneri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Mini Teleskopik Gözlük Teknoloji ile Gelen Testler ve Burç Uyumları Yeni Pagerank Güncellemesi  07.2008 Gizli Kalmış Koylarda Keyifli Zamanlar İçin Gulet Kiralama Messenger’ın Snapchat’ten esinlendiği filtreleri nasıl kullanılır? Kayıt Tutmayan VPN Programları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır