Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Cinsiyeti Belirleyen Genler

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Cinsiyeti Belirleyen Genler
Cinsiyeti Belirleyen Genler

DNA nin canlilarin genetik sifresi oldugunu siklikla duyariz.Belgesellerde, dergilerde gazetelerde vs.Fakat genlerle ilgili olarak her zaman kafamizda soru isaretleri kalir.

Cinsiyeti Belirleyen genler nelerdir ? Genlerin Etkisi

Uzun süre öncesine dayanan aile ağaçlarını inceleyen bilim adamları, erkek kardeşleri çok olan erkeklerin erkek çocuk sahibi olmasının daha çok mümkün olduğunu keşfetti.

Araştırmacılar erkeklerin kız ya da erkek çocuğu sahibi olacağını belirleyen bir ‘baba’lık geninin olduğunu keşfetti.

Her ne kadar bu genin hangisi olduğu keşfedilemese de çocukların cinsiyetini belirleyen bir test yapılabileceği ortaya kondu.

Telegraph’ın haberine göre, aileden geçen gen üç farklı şekilde oluyor ve spermlerin taşıdığı dişi ya da erkek kromozom sayısını etkiliyor.

Bilim adamları, erkeklerin kız ya da erkek çocuk sahibi olma olasılıklarının bu gen tarafından belirlendiğini iddia etti.

Cinsiyeti Belirleyen Genler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Windows Yüklü Bilgisayar’da Klasör Rengi Değiştirme İnsan Gözünün En fazla Görebileceği Mesafe Word de Korumalı Bir Belgenin Parolasını Unuttuysanız… Hava bugün 0 derece ise, yarın da bugünün 2 katı soğuk olacaksa yarın hava kaç derece ? Nakliyat Firması Arayışlarım Vestel Kendi Netbook’unu Üretiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır