Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Chrome Kullanıcılarına Eklenti Uyarısı

Ana Sayfa » İnternet » Chrome Kullanıcılarına Eklenti Uyarısı
Chrome Kullanıcılarına Eklenti Uyarısı

Günümüzde en çok kullanılan web tarayıcılarından birisi olan Google Chrome, uzun bir süredir kötü niyetli eklentilerin etkisi altındaydı. Kullanıcının rızasıyla ya da rızası olmadan tarayıcıya ve sonrasında bilgisayara yerleşen bu zararlı yazılımlar, herhangi bir onay almadan kullanıcı bilgilerini kullanmaya başlıyor.

zararlı eklentiler

Bu yazımızda chrome eklenti açığı, chrome kullanıcıları dikkat, chrome güncelleme gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Google Chrome tarayıcısı kullanan kullanıcılar bir süredir zararlı eklentilerin istemsiz yüklenmesi ile mücadele ediyor. Ziyaret edilen herhangi bir sitede ya da yüklenen herhangi bir program sonrasında tarayıcı ayarları ile oynayan ya da doğrudan kullanıcı bilgilerini ele geçirmeye çalışan bu zararlı eklentiler yeni güncellemeler ile ortadan kalkacak.

Chrome Eklenti Sorununa Çözüm

İnternette gezintiniz sırasında istemsiz bir şekilde yüklenen, tarayıcının ana sayfasından pek çok ayarına kadar değişiklik yapan zararlı eklentiler kullanıcıların istenmeyen reklamlar ile karşılaşmasına neden oluyor. Google, son yaptığı değişiklikler ile tarayıcı içerisine bu tarz istemsiz değişimlere neden olan sorunları engelleyici bir mekanizma yerleştirmiş durumda. Yakın bir gelecekte Chrome ayarları ile oynamaya çalışan eklenti ve indirmeler Chrome tarafından otomatik engellenecek.

Yeni güncelleme bir anlamda filtre görevi görürken bu filtrenin Chrome Web Store üzerinde etkili olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Fakat Güvenli Gezinti işlevi ile Chrome Web Store da dahil olmak üzere geniş çapta zararlı eklentiler engellenecek gibi görünmekte.

Chrome Kullanıcılarına Eklenti Uyarısı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Vaillant Servis Merkezi Hakkında Merak Ettikleriniz PDF Hızlı ve Ücretsiz Olarak Word’e Nasıl Dönüştürülür? iPad’de ekran kaydı videosu nasıl alınır? İOS 8’de Önerilen Uygulamaları Engelleme İlk Türk Helikopteri 2010 da Bitirelecek Google Glass Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır